غکوروش مزایده را برد

مصاحبه با آقای نعمت محمدی مدیر مالی و اقتصادی شرکت صنعت غذایی کورش
  • جمعه 10 دی 1400 ساعت 0:41

به گزارش  جهان سرمایه گذاری به نقل از همفکران در مصاحبه با آقای نعمت محمدی مدیر مالی و اقتصادی شرکت صنعت غذایی کورش، درباره برنده شدن این شرکت در مزایده شرکت صنایع غذایی گهر لرستان توضیحاتی داد و گفت: غکورش با شرکت در این مزایده موفق به کسب سهام مالکیتی 75/98 درصدی شرکت شد.
او علت خرید این مجموعه را این گونه شرح داد: یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های که در غکورش دنبال می‌شود تکمیل زنجیره‌های تولید است و بر این اساس و بعد از تاسیس شرکت افق‌پلاست، فعالیت‌ها و بررسی‌ها برای تکمیل زنجیره این شرکت شروع شد. بعدازاین که در جریان برگزاری مزایده شرکت گهر لرستان که از ظرفیت‌های خوبی برای تولید پلاستیک و آب را دارد، قرار گرفتیم، پاکت خود را پیشنهادی دادیم و نهایتا در مزایده برنده شدیم.
محمدی درباره مزیت‌های این خرید گفت: شرکت صنایع غذایی گهر لرستان ظرفیت‌های خوبی برای تولید ظروف پلاستیکی، آب آشامیدنی، آب‌معدنی و محصولات کشاورزی دارد که مکمل بسیاری از فعالیت‌های امروز و طرح‌های توسعه‌ای آتی شرکت است.
محمدی ادامه داد: با بردن این مزایده 150 هکتار زمین و 7 هکتار سوله در لرستان و حدود یک هکتار زمین در بندرعباس به دارایی‌های شرکت اضافه شد و امکان و سرعت پیشبرد اهداف تجاری، صنعتی و تولیدی در حوزه‌های تولید پریفورم و آب‌معدنی در شرکت افزایش می‌یابد و تکمیل‌کننده زنجیره تولید ما محسوب می‌شود.
مدیر مالی و اقتصادی غکورش با اشاره به‌صرف هزینه 680 میلیارد تومانی برای خرید این کارخانه از نیاز به سرمایه‌گذاری بیش از 200 میلیارد تومانی خبر داد و گفت: گهر لرستان با حداقل ظرفیت در مدار تولید است برای رساندن ظرفیت تولید به حداکثری و استفاده از تمام ظرفیت‌ها باید سرمایه‌گذاری‌های جدیدی انجام شود.
مدیر مالی و اقتصادی غکورش با این توضیح که برنامه‌های توسعه‌ای برای واحد گهر لرستان پیش‌بینی‌شده است، عنوان کرد که بعد از مصوبه هیات مدیره این برنامه‌ها به‌صورت شفاف اطلاع‌رسانی خواهند شد.
به گفته محمدی تولید پریفورم از برنامه‌های اولیه و اصلی است که در این واحد اجرا خواهد شد. مدیر مالی و اقتصادی غکوروش توضیح داد: با راه‌اندازی واحد پریفورم، کل نیاز کارخانه به شیشه‌های پلاستیکی از این شرکت تامین شده و غکورش از انعقاد قرارداد و مشارکت با پیمانکاران برای خرید پریفورم بی‌نیاز شده و از این محل سود خوبی برای شرکت به دست


تعداد بازدید : 914

ثبت نظر

ارسال